Pamiętaj o dostarczeniu upominku akcji „Każdy może pomóc”

Prosimy darczyńców świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, dla dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej, o dostarczenie prezentów w wyznaczonym terminie. Trzeba je przekazać pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie od 13 do 16 grudnia, w godz. od 8.00 do 20.00 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). 

Wszystkie przygotowane podarunki powinny być oznakowane kodami z listów o dzieciach. Miejsce odbioru paczek na stadionie będzie oznakowane. Zbiórka upominków dla najmłodszych odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. Pracownicy MOPR ubrani będą m.in. w ochronne maseczki i rękawiczki. Na miejscu będą też płyny do dezynfekcji.

Finał X edycji akcji przed świętami

– Kilka dni przed świętami prezenty dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań, wolontariusze – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Upominki otrzyma około 600 najmłodszych podopiecznych Ośrodka. Dziękujemy darczyńcom i partnerom organizacyjnym za akces w naszej świątecznej akcji. Wspólnie możemy czynić dobro.

Finał akcji odbędzie się z zachowaniem reżimu w epidemii, jednak nie zabraknie też akcentów gwiazdkowych. W przekazaniu dzieciom darów oraz w działaniach organizacyjnych gdański Ośrodek wspierają: Polsat Plus Arena Gdańsk, firma kurierska DPD w Gdańsku, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje.

Uwaga, zmotoryzowani darczyńcy akcji „Każdy może pomóc”

W dniach od 13 do 16 grudnia, w godz. od 8.00 do 20.00, kiedy odbędzie się zbiórka świątecznych prezentów akcji „Każdy może pomóc” MOPR, prosimy pozostawić samochody na parkingu P3 przy stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (do 30 min. postój tam jest bezpłatny).

Mapa stadionu z zaznaczonym parkingiem P3 i wejściem S do sekretariatu – źródło Polsat Plus Arena Gdańsk

 

Każdego roku darczyńcy nie zawodzą i przygotowują gdańskim dzieciom wspaniałe, gwiazdkowe podarki/fot. z archiwum MOPR