Trwa zbiórka darów dla dzieci i kobiet z Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku dziękuje darczyńcom za przekazaną długoterminową żywność, dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Nadal prosimy o najbardziej potrzebne artykuły, zwłaszcza środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości.

MOPR nadal prowadzi zbiórkę darów dla dzieci i kobiet ukraińskich. Uchodźcy znaleźli w mieście bezpieczną przystań. Jeszcze przed świętami niektórzy mieszkańcy i mieszkanki dostarczyli m.in. pełnowartościowe, długoterminowe produkty żywnościowe. Zostały one dystrybuowane do lokalnych punktów pomocy dla Ukrainy, jak i inne pozyskane w ten sposób artykuły. 

Ośrodek nadal prosi o konkretne, najbardziej potrzebne rzeczy – najlepiej nowe lub nieużywane. Zbiórka obejmuje: środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości oraz bieliznę osobistą dla kobiet i dzieci; odzież wiosenną dla maluchów i młodzieży; przybory do szkoły i zabawki. Potrzebna jest też żywność – pełnowartościowa, hermetycznie zamknięta, najlepiej z dłuższym terminem przydatności do spożycia.

Uwaga! Dary prosimy przekazywać do punktu MOPR:

– w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Odbiorą je od darczyńców pracownicy Ośrodka.

Informujemy, że magazyn darów przy ul. Leczkowa 1A już nie funkcjonuje.

 

Najbardziej potrzebne są teraz dla uchodźców środki pielęgnacyjne, higieniczne oraz żywność/fot. Damian Michnowski, SR z MOPR