Pchli targ zagości na gdańskim Chełmie

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy, lepiej je sprzedaj, wymień lub po prostu oddaj potrzebującej osobie! Można to zrobić w środę 28 lipca br. na pchlim targu, na zrewitalizowanym skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego w Gdańsku Chełmie.

Imprezę zaplanowano w godzinach od 17.00 do 19.00. Jest otwarta i adresowana zwłaszcza do mieszkanek oraz mieszkańców tej gdańskiej dzielnicy. Wystarczy przynieść i wystawić drobne przedmioty, rzeczy w dobrym stanie, których jednak już nie potrzebujemy. Chętnych do ich nabycia lub wymiany z pewnością nie zabraknie.

Książki, przedmioty z duszą i rośliny obok atrakcji dla dzieci

Wystawca przygotowuje swoje stanowisko samodzielnie. Niepotrzebne zabawki, drobne domowe sprzęty, książki, stroje, naczynia czy gadżety retro – to wszystko może znaleźć nowych właścicieli. Podczas pchlego targu jest też okazja do zaprezentowania artystycznych dzieł wykonanych samodzielnie, np. obrazów, ceramiki, nietuzinkowych ozdób czy ubrań. Z kolei miłośnicy roślin proszeni są o przyniesienie sadzonek, które chcą wymienić na inne, być może egzotyczniejsze i dlatego pożądane.

W programie animacyjnym dla dzieci zaplanowano m.in. gry sportowe, układanki oraz zabawę bańkami mydlanymi. W tym czasie rodzice mają czas, by porozmawiać i poznać się. Środowa impreza na Chełmie służy bowiem aktywizacji oraz integracji społecznej. Ma też kilkuletnią tradycję w tej dzielnicy. Do uczestnictwa w pchlim targu zapraszają jego organizatorzy: Inkubator Sąsiedzkiej Energii Chełm (Fundacja Nova) oraz animatorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Podczas ubiegłorocznego pchlego targu na Chełmie można było m.in. kupić i wymienić książki oraz ubrania, zapewniono też program animacyjny dla dzieci/fot. Damian Michnowski z gdańskiego MOPR