Podejmij zimowe wyzwanie

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca gdańskie rodziny do spędzania wolnego czasu bezpiecznie i twórczo np. fotografując podczas spacerów z dziećmi oznaki zimy. To w ramach realizacji projektu „Zimowe wyzwania”, którego celem jest zapewnienie bezpiecznej formy animacji dla rodzin w czasie epidemii.   

W każdy poniedziałek od 25 stycznia do 22 lutego br., na stronie FB animatorów gdańskiego MOPR prezentowany będzie temat, zachęcający szczególnie rodziców i dzieci do wspólnej aktywności. Chodzi np. o uchwycenie na zdjęciu oznak zimy podczas rodzinnego spaceru w lesie, w parku czy nad morzem. Kreatywne i ciekawe może być też np. tworzenie z dzieckiem masek i strojów karnawałowych w domowym zaciszu. Aktywności proponowane na FB uczestnikom projektu będą m.in. dostosowane do warunków atmosferycznych i do obostrzeń epidemicznych.

Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy

Rodziny, które podejmą „zimowe wyzwanie” prosimy o publikację fotografii z tej aktywności. Zdjęcia trzeba zamieścić na stronie FB animatorów gdańskiego MOPR, w komentarzach pod tematycznym postem. Autorzy najciekawszych fotografii otrzymają co tydzień nagrody – niespodzianki. Te upominki przekażą animatorzy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dodajmy, że upominki ufundowały firmy współpracujące z Ośrodkiem, w ramach idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt służy m.in. zmotywowaniu rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu z dziećmi oraz zacieśnianiu rodzinnych więzi. Ma też zapobiegać negatywnym skutkom izolacji społecznej. 

Podczas zimowego spaceru może zobaczymy sarnę?/fot. z Pixabay