Podwyżki pensji dla zawodowych rodziców zastępczych

Od 1 stycznia 2024 roku wzrosną wynagrodzenia gdańskich zawodowych opiekunów zastępczych oraz osób, które prowadzą rodzinny dom dziecka.  Podwyżkę przyjęła Rada Miasta Gdańska podczas czwartkowej sesji, 30 listopada br.

Od początku przyszłego roku miesięczna pensja zawodowego rodzica zastępczego wzrośnie z 4520 zł do nie mniej niż 5520 zł brutto. Rodzic zawodowy, który prowadzi pogotowie rodzinne otrzyma pensję nie niższą niż 6220 zł brutto miesięcznie (wzrost z 5220 zł brutto). Z kolei wynagrodzenie osoby prowadzącej rodzinny dom dziecka wzrośnie z 5120 zł do nie mniej niż 6120 zł brutto. Środki na ten cel zabezpieczył w budżecie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

W zawodowych rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka mają zapewnioną właściwą opiekę m.in. rodzeństwa, najmłodsi z niepełnosprawnościami oraz potrzebujący natychmiastowego wsparcia w wyniku interwencji. Wszystkie te dzieci, z różnych przyczyn, nie mogą liczyć na zainteresowanie i zaopiekowanie biologicznych rodziców.

 

Symboliczna fot. rodziny/źródło: Pixabay