Podziel się miłością – zostań rodzicem adopcyjnym

Wtorek 9 listopada br. jest szczególny dla wszystkich osób, które zdecydowały się ofiarować swoją miłość, opiekę i bezpieczeństwo dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na biologicznych rodziców. To święto rodzin adopcyjnych.

9 listopada to w kalendarzu Światowy Dzień Adopcji. Czas, który skłania rodziców i ich dzieci do wspomnień o drodze, jaką pokonali by być razem. To moment radości, poczucia rodzicielskiego spełnienia i podkreślenia wagi roli rodziny adopcyjnej. Dzień służy też podniesieniu społecznej świadomości na temat ważnej roli takich rodzin. Rodzice adopcyjni nie tylko tworzą dziecku bezpieczny dom, ale też wychowują i kształtują młodego człowieka. Starają się, by więź pomiędzy nimi a malcem była prawdziwa, wyjątkowa i silna. Dbają też, by dziecko znało swoje korzenie. Zdarza się, że do adopcji trafiają także mali podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Bezwarunkową miłość, troskliwą opiekę, wsparcie w każdej trudnej sytuacji życiowej otrzymują właśnie od adopcyjnych rodziców.

Pomorski Ośrodek Adopcyjny zaprasza do kontaktu!

Symbolem Dnia jest namalowana na dłoni, uśmiechnięta buzia (otwarta dłoń to pomoc, uśmiech to szczęście – razem podkreślają radość z nowej rodziny). Za Pomorskim Ośrodkiem Adopcyjnym w Gdańsku, także MOPR zachęca w ramach obchodów święta 9 listopada do „dzielenia się uśmiechniętą dłonią”. Do pokazywania jej w mediach społecznościowych, na portalach. Publikując znak zwiększamy przecież świadomość o akcji i dzieciach, które czekają na proces przysposobienia.

Więcej wiadomości o procedurach adopcyjnych, wsparciu dla rodzin dostępnych jest na stronie POA w Gdańsku. Specjaliści instytucji zachęcają też osoby zainteresowane stworzeniem rodziny adopcyjnej do kontaktu telefonicznego, pod numerem: 58 341 46 07 lub poprzez email: sekretariat@poa-gdansk.pl.

 

Uśmiechnięta dłoń w symbolu adopcji/fot. SR