Poland Business Run wystartuje już 8 września

15 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku weźmie udział w tym charytatywnym wydarzeniu. To o 5 więcej niż w zeszłym roku!

Dystans, jaki pokonuje zawodnik wynosi około 3,3 km. Start biegu to okolice Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Pracownicy MOPR pobiegną w biegu charytatywnym na rzecz dwóch beneficjentów, w ramach wolontariatu pracowniczego. Tegoroczni beneficjenci to:

“Marek Wesołowski – 23-letni student fizjoterapii. W grudniu 2017 r. w wyniku wypadku stracił dwie nogi, dlatego w ubiegłym roku biegacze w Gdańsku pomogli w dofinansowaniu jego protez. Tym razem, dzięki pomorskim drużynom, weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Mimo niepełnosprawności Marek realizuje swoją pasję do sportu i trenuje koszykówkę na wózkach. Jego marzeniem jest reprezentowanie kraju na paraolimpiadzie.”

“Rafał Nachtygal – 43-latek z Gdańska. W 2016 r. uległ wypadkowi samochodowemu, w skutek którego przeszedł amputację lewej nogi pod kolanem, a następnie 3 reamputacje. Przed wypadkiem pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, a jego hobby było rzeźbienie. Teraz to hobby stało się pracą – Rafał zbiera na protezę nogi, tworząc unikatowe rzeźby w drewnie i sprzedając swoje rękodzieła na hali targowej w Gdyni.”

Misją Fundacji Poland Business Run jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych, a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Więcej informacji: https://polandbusinessrun.pl/

 

Fot. z archiwum MOPR w Gdańsku, ubiegłoroczny bieg