Policja, MOPR i… US konsekwentnie edukują seniorów

Wszystkich seniorów, dla których ważne jest nie tylko zdrowie, aktywność, ale również bezpieczeństwo serdecznie zapraszamy 26 października o godz. 10.30 m.in. na spotkanie z gdańskimi policjantami, w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28 A. To kolejne przedsięwzięcie edukacyjne, w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Policji.

Jak dwa poprzednie spotkania, i to jest otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców 60 plus. Funkcjonariusze podpowiedzą seniorom m.in. jak nie dać się oszukać przestępcom i naciągaczom. Zaprezentują techniki samoobrony, odkryją tajniki daktyloskopii. Gośćmi seniorów będą również pracownicy Urzędu Statystycznego w Gdańsku, którzy włączyli się w akcję na rzecz podniesienia bezpieczeństwa osób starszych. Podpowiedzą m.in. jak rozpoznać prawdziwego ankietera, który np. zgłasza się, by dokonać badania statystycznego. W programie spotkania nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i znakomitej kawy dla uczestników.

–  Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni.

Głównymi organizatorami październikowych spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: gdański MOPR i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów oraz US w Gdańsku. Przedsięwzięcie wspiera znakomita aktorka, pani Krystyna Łubieńska. Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.

Fot. materiały MOPR