Policyjno – aktorskie spotkanie z seniorami

„Seniorze bądź ostrożny!” – pod tym hasłem funkcjonariusze gdańskiej Policji edukować będą sędziwych mieszkańców już we wtorek 10 października, w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie. Gościem spotkania będzie znakomita aktorka, Krystyna Łubieńska, która m.in. z policjantami wystąpi w pokazowej inscenizacji interwencyjno – prewencyjnej.

To szczególne spotkanie jest otwarte dla wszystkich aktywnych mieszkańców 60 plus, dla których ważny jest nie tylko zdrowy, ale i bezpieczny tryb życia. Rozpocznie się ono o godz. 10.30, a dla uczestników przygotowano moc atrakcji. Pokazy umiejętności funkcjonariuszy, nauka samoobrony, odkrywanie tajników daktyloskopii, pogadanki o bezpieczeństwie – wszystkie te propozycje posłużą seniorskiej edukacji.

– Osoby starsze często padają ofiarami naciągaczy, oszustów, przysłowiowych czarnych charakterów – mówi Krystyna Łubieńska, która włączyła się we wspólną akcję gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów. – Fantastycznie, że mogę przyłączyć się do działań, które edukują starsze osoby, jak zapobiec niekorzystnym sytuacjom i zdarzeniom.

Oprócz tematu bezpieczeństwa, w programie znajdą się także: m.in. integracja przy kawie i ciastkach, opowieści o pasjach. Chodzi bowiem o to, by osoby starsze jak najmilej spędziły wolny czas, czerpiąc jednocześnie z doświadczeń prelegentów i rówieśników.

–  Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni.

Głównymi organizatorami spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: MOPR i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów. Dodajmy, że kolejne spotkania o bezpieczeństwie odbędą się także: 18 października o godz. 11 – w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21 oraz 26 października o godz. 10.30 – w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A. Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.