Pomoc dla gdańszczanek doznających przemocy – zapisz się!

Ruszają zapisy do grupy wsparcia dla gdańszczanek doznających przemocy lub zagrożonych tym społecznym zjawiskiem. Jeśli jesteś w gronie takich kobiet, zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Zawalcz o siebie!
Oferta pomocy skierowana jest do pań doznających różnych form przemocy m.in. w rodzinie, ze strony najbliższych, znajomych, w życiu zawodowym. Do kobiet, które nie radzą sobie z problemem, nie znają metod radzenia sobie z agresją. Grupę wsparcia poprowadzą psycholodzy gdańskiego MOPR. Podczas dziesięciu spotkań uczestniczki dowiedzą się m.in. jak radzić sobie ze stresem i zadbać o realizację własnych potrzeb. Specjaliści podpowiedzą możliwe sposoby rozwiązania problemu. Nie zabraknie też edukacji w dziedzinie poszanowania i praw człowieka oraz terapii.
Program dziesięciu spotkań (jedno w tygodniu) przewiduje m.in. wyjścia do teatru i filharmonii. Na pierwsze spotkanie zapraszamy zakwalifikowane panie 9 stycznia, w godzinach od 13.30 do 15.30., do sali Klubu „Piastuś” przy ul. Piastowskiej 98A w Gdańsku. Zajęcia są bezpłatne.
–  To ogromnie ważne, by kobiety doświadczające w swoim środowisku jakichkolwiek form agresji fizycznej, psychicznej czuły, że są życzliwi i kompetentni ludzie, instytucje miejskie i organizacje społeczne, mogące im realnie pomóc – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Trzeba tylko zrobić pierwszy krok, otworzyć się na takie wsparcie.
Dodajmy, że w bieżącym roku odbyły się już dwie edycje tego projektu. W spotkaniach grup wsparcia uczestniczyło kilkanaście potrzebujących gdańszczanek. Panie m.in. nauczyły się, jak ważne jest dbanie o własne potrzeby, wzmocniły w sobie poczucie wartości.

Zapisy do grupy wsparcia
Gdańszczanki zainteresowane uzyskaniem pomocy i uczestnictwem w grupie wsparcia prosimy o kontakt z pracownikami gdańskiego MOPR p. Anną Fabiszewską tel. 58 347 82 82 lub p. Alicją Rosicką-Harasimowicz tel. 58 511 46 02. Zapraszamy!

Fot. Monika Sarnowska

Podczas poprzednich edycji projektu panie uczyły się m.in. jak o siebie zadbać.