Pomoc dla gdańszczanek doznających różnych form przemocy!

Ruszają zapisy do grupy wsparcia dla gdańszczanek doznających przemocy lub zagrożonych tym społecznym problemem. Jeśli jesteś w gronie takich kobiet nie czekaj i zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Nasza oferta wsparcia skierowana jest przede wszystkim do pań doznających różnych form przemocy nie tylko ze strony najbliższych, ale także znajomych, w życiu prywatnym i zawodowym. Również do gdańszczanek z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, borykających się np. z uzależnieniami, bezrobociem, w których agresja często jest reakcją na życiowe niepowodzenia lub kryzys. Grupę wsparcia poprowadzą specjaliści, psycholodzy MOPR. Podczas cyklu dziesięciu spotkań uczestniczki nie tylko przejdą terapię, ale także nauczą się jak ważne jest dbanie o siebie i swoje potrzeby. Wezmą udział w zajęciach ze stylizacji, modowych oraz w sesji fotograficznej. Specjaliści podpowiedzą możliwe sposoby rozwiązania problemu. Celem spotkań jest także przywrócenie uczestniczkom poczucia wartości i godności. W ramach projektu zaplanowano 10 zajęć, które odbędą się w sali budynku przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11. Pierwsze spotkanie już 4 października, w godzinach od 13.30 do 15.30.

–  To ogromnie ważne, by kobiety doświadczające w swoim środowisku jakichkolwiek form agresji fizycznej, psychicznej czuły, że są życzliwi i kompetentni ludzie, instytucje miejskie i organizacje społeczne, mogące im realnie pomóc – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Trzeba tylko zrobić pierwszy krok, otworzyć się na takie wsparcie. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe, ale warto zawalczyć o siebie. Każdy człowiek ma prawo do szacunku, godności i szczęścia. Każda gdańszczanka musi czuć się bezpiecznie w rodzinie, pracy, społeczności, w życiu. Dlatego zachęcam panie doświadczające agresji bądź zagrożone nią do skorzystania z pomocy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Przemocy mówimy stanowcze NIE!

Zapisy do grupy wsparcia  

Gdańszczanki zainteresowane uzyskaniem pomocy prosimy o kontakt z pracownikami Centrów Pracy Socjalnej MOPR w dzielnicach zamieszkania (adresy, telefony na stronie: www.mopr.gda.pl). Zapisy także pod numerem tel.: 58 347 82 82 (MOPR przy ul. Leczkowa 1 A).