Pomoc dla osób w trudnej sytuacji ekonomicznej

Masz problem z długami mieszkaniowymi? Boisz się, że przez to możesz stracić dom? A może już dostałeś wyrok eksmisyjny? Koniecznie skorzystaj z darmowych porad świadczonych przez pracowników Gdańskich Nieruchomości, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku.

Gdańskie Nieruchomości i MOPR zawarły porozumienie, dotyczące rozszerzenia dostępu do informacji o możliwościach wsparcia osób w trudnej sytuacji ekonomicznej. Chodzi przede wszystkim o pomoc osobom zagrożonym lub borykającym się z długami czynszowymi, mieszkaniowymi. Oferta wsparcia skierowana jest nie tylko do podopiecznych Ośrodka, ale także do gdańszczanek i gdańszczan, którzy nie korzystają z pomocy społecznej. Przede wszystkim do najemców lokali komunalnych. W szczególności do osób, których sytuacja ekonomiczna jest bardzo trudna, grozi zaległościami i wzrostem długu. Eksperci podpowiedzą jak wyjść z opresji. Jakie kroki prawne podjąć, by stopniowo spłacić zadłużenie. Jakie warunki spełnić, aby rozłożyć je na raty lub po prostu odpracować.

Do odwiedzenia punktu informacyjnego w siedzibie MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 (pierwsze piętro, pokój nr 118) zachęcamy już w środę 26 września, w godzinach od 14 do 17. Kolejne dyżury pracowników Gdańskich Nieruchomości odbywać się tam będą w każdą trzecią środę miesiąca, w powyższych godzinach.

– Organizacja tych pomocowych działań wynika między innymi z Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016 – 2023, realizowanego w mieście na rzecz potrzebujących mieszkańców – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Jest on skierowany do osób z różnych grup wiekowych, w zakresie edukacji ekonomicznej i prewencji. Szczególnie do gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, a także ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych. Również do osób znajdujących się w otoczeniu osób zadłużonych, ofiar przestępstw i nadużyć. Zachęcam Państwa gorąco do skorzystania z nowej oferty miasta. To realne, cenne wsparcie.

Dodajmy, że ta pomoc realizowana będzie do końca stycznia przyszłego roku.