Pomoc psychologiczna całodobowo, także po pogrzebie Prezydenta

Od tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza około 400 osób skorzystało z pomocy psychologicznej, którą zapewnił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nadal każdemu potrzebującemu człowiekowi oferujemy to całodobowe, bezpłatne wsparcie.

Psycholodzy MOPR lub pracujący na zlecenie Ośrodka są do dyspozycji przez całą dobę, pod numerami telefonów: 787 960 860 i 577 772 838 (w Fundacji „Fosa”), 58 347 82 82 (w MOPR) oraz 58 511 01 21 (w Centrum Interwencji Kryzysowej). Bezpłatnych konsultacji psych. udziela też Gdańskie Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w godzinach od 8:00 do 14:00, tel. 58 320-44-04.

Specjaliści udzielą potrzebującym osobom wsparcia doraźnego telefonicznie oraz w razie potrzeby – spotkają się z mieszkanką lub mieszkańcem, by przeprowadzić głębszą rozmowę, terapię. Pomogą załagodzić emocje, zapanować nad stresem związanym z tragedią w Gdańsku. Przywrócić potrzebującemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i przeciwdziałać agresywnym, impulsywnym zachowaniom.

– Nie wstydźmy się swojej słabości, emocji wywołanych tragedią, nie udawajmy silnych w tak trudnym momencie – podkreślał Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej. – Jeśli to potrzebne, skorzystajmy ze wsparcia psychologicznego.

Dodajmy, że podczas sobotniej ceremonii pogrzebowej kilkoro uczestników otrzymało, w punkcie dyżuru psychologów MOPR, taką doraźną pomoc. Pod Bazyliką Mariacką pracownicy socjalni przekazali też zgromadzonym blisko tysiąc ulotek, z kontaktami do naszych specjalistów. Wiele osób deklarowało, że sięgnie po wsparcie w kolejnych dniach.

Więcej informacji o pomocy na stronie: www.mopr.gda.pl