Pomoc psychologiczna po tragedii

Od tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza już blisko 500 osób skorzystało z pomocy psychologicznej, którą zapewnił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nadal nasi specjaliści są do dyspozycji każdej potrzebującej osoby – bezpłatnie, przez całą dobę.

Psycholodzy MOPR lub pracujący na zlecenie Ośrodka są dostępni całodobowo, pod numerami telefonów: 787 960 860 i 577 772 838 (w Fundacji „Fosa”) oraz 58 511 01 21 (w Centrum Interwencji Kryzysowej).

Specjalistyczne wsparcie można również uzyskać w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem tel.: 58 347 82 82 (w MOPR) oraz w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem: 58 320 44 04 (psycholodzy Gdańskiego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom). Do dyspozycji Państwa pozostają też, w ciągu dnia, psycholodzy w Centrach Pracy Socjalnej w dzielnicach Gdańska.

Dyżurujący udzielą potrzebującym osobom wsparcia doraźnego telefonicznie oraz w razie potrzeby – spotkają się z mieszkanką lub mieszkańcem, by przeprowadzić rozmowę lub konieczną terapię. Pomogą załagodzić emocje, zapanować nad stresem związanym z niedawną tragedią.

– Jeśli to potrzebne, skorzystajmy ze wsparcia psychologicznego – apelował Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Informacje o pomocy, adresach CPS są dostępne także na stronie: www.mopr.gda.pl

Fot. Materiał MOPR

Wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk spotkał się z osobami niosącymi mieszkańcom wsparcie psychologiczne, poradnicze w związku z zabójstwem Prezydenta Pawła Adamowicza. Podziękował m.in. przedstawicielom organizacji pozarządowych, pracownikom MOPR za dotychczasowe zaangażowanie. Specjalistyczna pomoc będzie świadczona nadal, aby sprostać potrzebom.