Poradź sobie z agresją – im wcześniej, tym lepiej!

Mieszkańcy, którzy mają trudności z opanowaniem złych emocji np. w kontakcie z bliskimi lub też chcący nauczyć się konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, mogą wziąć udział w specjalistycznych warsztatach. Wsparcie jest bezpłatne.

Do udziału w poradnictwie i warsztatach pt. „Im wcześniej, tym lepiej” zachęcamy m.in. pary, małżeństwa czy też pojedynczych członków rodzin. Przede wszystkim osoby, które mają problem z zachowaniami konfliktowymi, przemocowymi. Chcą poprawić sytuację rodzinną, nauczyć się rozpoznawania i identyfikowania własnych stanów emocjonalnych. W programie warsztatów są działania zarówno indywidualne, jak i grupowe. Zajęcia odbędą się: 15 i 29 września, 6 i 20 października oraz 3 i 17 listopada w godzinach od 10 do 12, w budynku (popularny „zieleniak”) przy ul. Wały Piastowskie 1 w Gdańsku. Poprowadzi je, na zlecenie MOPR, certyfikowany trener i terapeuta Mariusz Wilk. Liczba miejsc jest ograniczona.

– Zachęcam do korzystania z takich specjalistycznych, bezpłatnych form wsparcia – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To może być pierwszy krok do zmiany własnego postępowania, poprawy relacji z bliskimi, do bycia lepszym człowiekiem.

Chęć uczestnictwa w projekcie można sygnalizować u pracowników socjalnych w Centrach Pracy Socjalnej gdańskiego MOPR, do 12 września (kontakt do CPS: www.mopr.gda.pl). Zgłoszenia także bezpośrednio, pod numerami tel.: 606 180 707 lub 602 154 009.

Serdecznie zapraszamy!