Poradź się – wsparcie dla osób z długami mieszkaniowymi!

Masz zaległości czynszowe, długi związane z eksploatacją mieszkania? Zapraszamy na kolejne spotkanie poradnicze z pracownikami Gdańskich Nieruchomości, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku.

Do odwiedzenia mieszczącego się tam punktu informacyjnego (I piętro, pokój 118) zachęcamy w najbliższą środę 19 grudnia, w godzinach od 14 do 17.

Oferta wsparcia adresowana jest do osób w trudnej sytuacji ekonomicznej,  Chodzi o pomoc gdańszczankom i gdańszczanom zagrożonym lub borykającym się z długami czynszowymi, mieszkaniowymi – przede wszystkim najemcom lokali komunalnych. Osobom, których sytuacja ekonomiczna jest zła, grozi zaległościami i wzrostem długu. Specjaliści podpowiedzą jak wyjść z opresji oraz jakie kroki podjąć, by spłacić zadłużenie.

– Organizacja tych pomocowych działań wynika między innymi z Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016 – 2023, realizowanego w mieście na rzecz potrzebujących mieszkańców – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Jest on skierowany do osób z różnych grup wiekowych, w zakresie edukacji ekonomicznej i prewencji   Szczególnie do gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, a także ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych.

Kolejny dyżur pracowników GN w MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 odbędzie się w środę 16 stycznia. Zapraszamy!