Potrzeba jeszcze ponad stu świętych Mikołajów!

Jeszcze do 10 grudnia można pobrać listy z informacjami o dzieciach, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, by na ich podstawie przygotować malcom świąteczne upominki. Do rozdania mamy jeszcze ponad sto kartek z danymi. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję – naprawdę każdy może pomóc…!

Na prezent od gdańszczan, przygotowany w ramach projektu „Każdy może pomóc”, gdańskiego MOPR, czekają dzieci m.in. z najuboższych rodzin, mniej zaradnych opiekuńczo, wychowawczo. Wystarczy tylko pobrać list, spośród przygotowanych przez pracowników socjalnych – pozostało ich jeszcze ponad sto. Potem, w oparciu o dane tam zawarte, przygotować prezent dla anonimowego malucha. List zawiera m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć, wiadomość o pasjach (całość opatrzona jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według uznania, kierując się wyłącznie informacjami z listu. Ani maluch, ani jego „św. Mikołaj” nie poznają się.

Apeluję do wszystkich gdańszczan, by włączyć się w tę piękną inicjatywę – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Tak niewiele trzeba, by dać potrzebującym dzieciom chwilę radości, spełnić ich marzenia! 

Przypomnijmy, że to już szósta edycja projektu „Każdy może pomóc”. Podczas pięciu ubiegłych lat udało się, dzięki ofiarności mieszkańców, obdarować łącznie półtora tysiąca potrzebujących malców. W tym roku pracownicy socjalni przygotowali ponad 800 listów o gdańskich dzieciach, z rodzin objętych pomocą społeczną. Mali podopieczni otrzymają podarunki od mieszkańców 20 grudnia, podczas świątecznego finału w Międzynarodowych Targach Gdańskich.  

Zainteresowani pobraniem listu winni skontaktować się z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120 lub mail: kmp@mopr.gda.pl lub osobiście, ul. Dyrekcyjna 5, pok. 111. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć od 11 do 15 grudnia, w godz. od 8 do 15, do siedziby MTG przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

Z serca dziękujemy!

Za dotychczasowy akces dziękujemy m.in. gdańszczanom, urzędnikom magistratu, włodarzom i radnym miasta, GPEC, strażnikom miejskim, policjantom, harcerzom, dziennikarzom, uczniom i nauczycielom gdańskich szkół. W akcję włączyli się także pracownicy MOPR.

KMP – ulotka o akcji 2017