Poznaj sąsiadów na pchlim targu w Nowym Porcie

W sobotę, 26 sierpnia br. mieszkanki i mieszkańcy Nowego Portu mają okazję do działania proekologicznego i do społecznej integracji. W godz. od 10.00 do 13.00, na zielonym terenie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w tej gdańskiej dzielnicy odbędzie się bowiem pchli targ. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zieleniec przy budynku m.in. Centrum Pracy Socjalnej 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z pewnością tego dnia wypełnią osoby, które chcą wymienić, sprzedać lub oddać potrzebującym niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie. Do tego, by dać zbędnym przedmiotom drugie życie zachęcają partnerzy organizacyjni imprezy. Niepotrzebne ubrania, zabawki, książki, przedmioty retro „z duszą”, wyroby artystyczne, naczynia, sadzonki oryginalnych roślin czy własnoręcznie wykonane biżuteria i ozdoby z pewnością znajdą amatorów. Każdy uczestnik targu przygotowuje wystawiennicze stoisko według uznania i własnej inwencji. Wystarczą koc, rozkładany stolik lub przenośny wieszak, aby wyeksponować rzeczy.

Dzielnica łączy

Sobotnie spotkanie służy też aktywizacji i integracji mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy Gdańska. Będzie czas, by porozmawiać z uczestniczkami i uczestnikami targu, lepiej poznać sąsiadów i nawiązać przyjaźnie. W ramach imprezy przewidziano również m.in. darmową loterię fantową. Do udziału w wydarzeniu zapraszają jego inicjatorzy i partnerzy: organizatorzy społeczności lokalnej gdańskiego MOPR, Stowarzyszenie Nowy Port – Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” oraz Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Ładna pogoda zamówiona!

 

Rzeczy wystawione na tegorocznym pchlim targu na Chełmie/fot. z arch. MOPR