Pracownicy gdańskiego MOPR dla walczącej Ukrainy

Ciepła odzież, produkty żywnościowe, środki medyczne, świece, baterie, karimaty – to niektóre dary przekazane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, dla żołnierzy na froncie i dla ludności cywilnej, pozostającej na terenie objętym walkami w Ukrainie.

Zbiórka odbyła się w ramach wolontariatu pracowniczego MOPR. Udało się zebrać zwłaszcza odzież zimową m.in. polary, ocieplane spodnie, kurtki, ciepłą bieliznę, rzeczy termiczne dla mężczyzn, ale też np. swetry, spodnie, szale, czapki, skarpety dla dzieci oraz kobiet. Pracownicy Ośrodka przekazali też m.in. kalosze, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na przeziębienie, ręczniki, baterie, karimaty i koce. Potrzebującym w Ukrainie przyda się też z pewnością zgromadzona żywność z dłuższym terminem przydatności do spożycia np. konserwy mięsne i rybne, makaron, słodycze, produkty instant np. zupy, gulasze, płatki, które można szybko przyrządzić.

Busami do Ukrainy

Wszystkie dary zostały przekazane przedstawicielowi Grupy Valentyna  (link przekierowuje na profil Grupy Valentyna na FB), którą tworzą wolontariusze z Pomorza. Od wielu miesięcy organizują oni transporty z pomocą dla Ukrainek i Ukraińców. Przekazują dary w szczególności osobom potrzebującym na terenach objętych walkami. Rzeczy zebrane w ramach wolontariatu pracowniczego MOPR wkrótce zostaną dostarczone do ukraińskiej Bukowiny. Stamtąd będą dystrybuowane do żołnierzy i ludności cywilnej. Dodajmy, że wcześniej we współpracy z Grupą Valentyna zbiórkę m.in. zimowej odzieży, obuwia, żywności, sprzętu polowego i uniwersalnych środków medycznych zorganizował też wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Te zgromadzone dary zostały już dostarczone potrzebującym w Ukrainie. 

 

Na zdjęciach m.in. Małgorzata Gołębiewska, starsza specjalistka pracy socjalnej z CPS 2 i Daniel Roch z Grupy Valentyna oraz dary/źródło: MOPR