Pracuj z dzieckiem, załóż rodzinę zastępczą!

W środę 25 września zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane założeniem, prowadzeniem rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka na dzień otwarty w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Leczkowa 1A w Gdańsku. W godzinach od 8.00 do 18.00 nasi psycholodzy, trenerzy szkolący kandydatów na zastępczych rodziców, specjaliści pracy z rodziną opowiedzą o szczegółach tej odpowiedzialnej, ale i dającej ogromną satysfakcję pracy.

Praca z dzieckiem jest Twoim powołaniem? Z nią wiążesz swoją przyszłość? Koniecznie skorzystaj z porad naszych specjalistów, którzy postarają się odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie dotyczące założenia i prowadzenia m.in. zastępczej rodziny zawodowej czy rodzinnego domu dziecka. Odpowiedzą też m.in. na pytania o predyspozycje kandydatów, udzielane rodzinom zastępczym wsparcie finansowe, rzeczowe, asystenckie, psychologiczne czy prawne. Opowiedzą o szkoleniach i warunkach formalnych, jakie trzeba spełnić, by stworzyć tę formę wsparcia dla dziecka pozbawionego opieki biologicznego rodzica.

25 września specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR dyżurować będą w sali konferencyjnej na parterze budynku przy ul. Leczkowa 1A. Zapraszamy Państwa do kontaktu bezpośredniego! Można także zadzwonić pod numer tel.: 58 347 82 77 lub 58 347 82 68 oraz końcówka 78.  

– Z serca zachęcam do działania na rzecz potrzebujących maluchów – apeluje Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Podjęcie decyzji o założeniu rodziny zastępczej może stać się wstępem do nowego, bogatszego życia.

Zapraszamy Państwa do kontaktu! Zachęcamy do życiowej i zawodowej zmiany!

Więcej wiadomości o rodzinach zastępczych w Gdańsku oraz tematyczny spot akcji, link:

http://mopr.gda.pl/zostan-rodzina-zastepcza-2/