Prawo dla każdego

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na spotkanie edukacyjno – prawne na temat uprawnień pracowniczych i rodzicielskich. Odbędzie się ono w piątek, 27 kwietnia w godzinach od 12 do 14 w siedzibie Rady Dzielnicy Oliwa, przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 10.

Jest otwarte dla wszystkich osób, które np. mają kłopoty w pracy, chcą dowiedzieć się, jakie przysługują im prawa i jakie mają obowiązki z racji wykonywanych zadań zawodowych. Spotkanie adresowane jest również do świadomych rodziców, którzy np. chcą się upewnić, jakie mają obowiązki opiekuńczo – wychowawcze, ale także do osób, które chciałaby się upewnić, w jakim zakresie powinny troszczyć się o rodziców – seniorów.

Współpracujący z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku prawnik odpowie na wątpliwości i rozstrzygnie nurtujące zainteresowanych kwestie. Spotkanie wpisuje się w cykl edukacyjno – prawny dla gdańszczanek i gdańszczan, zainicjowany i koordynowany przez MOPR w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. Organizację kolejnych takich otwartych wydarzeń planujemy jeszcze w maju. Odbędą się w wybranych dzielnicach miasta.

 

– Zawsze dobrze jest korzystać z takich propozycji, gdyż warto wiedzieć, „co w prawie piszczy” – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Staramy się, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do bezpłatnych porad prawnych, w jak najszerszym spektrum tematycznym. Chodzi  nie tylko o kwestie bezpieczeństwa ekonomicznego, ale także rodzinnego, zawodowego, zdrowotnego czy po prostu życiowego.

 

Przypomnijmy, że w Gdańsku w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej działa aż 19 punktów udzielających takiego wsparcia – 9 prowadzi MOPR, 10 organizacje pozarządowe, na zlecenie Ośrodka. Więcej informacji o możliwościach skorzystania z porad dyżurujących tam adwokatów i radców prawnych znajdziecie Państwo na stronie www.mopr.gda.pl