Prezenty dla babci i dziadka nie tylko od wnucząt!

Za kilka dni szczególne święta, Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji pracownicy gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie obdarują upominkami kilkudziesięcioro samotnych, schorowanych seniorek i seniorów, którzy nie mogą liczyć na miły gest ze strony wnucząt.

 

Niespełna 40 sędziwych mieszkańców m.in. z Moreny, Przymorza i Żabianki otrzyma paczki wypełnione zestawami kosmetyków, chemią gospodarczą i słodyczami. Paniom, podopiecznym MOPR, z pewnością przydadzą się dobrej marki kremy pod oczy i na noc, balsamy, mydła, szampony i słodkości. Z kolei w zestawach dla seniorów, oprócz kosmetyków, są też m.in. golarki, skarpetki i oczywiście czekoladowe specjały. Samotni seniorzy otrzymają prezenty w nawiązaniu do Dnia Babci i Dnia Dziadka, przypadających odpowiednio 21 i 22 stycznia. Mamy nadzieję, że ucieszą ich drobiazgi i fakt, że ktoś o nich pamięta.

 

-To ważne, że mieszkańcy nie zapominają o seniorach, którzy z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pamięć swoich wnuków  – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Taki drobny gest może sprawić starszemu człowiekowi przyjemność, ale przede wszystkim przypomni mu, że nie jest sam. Ma wokół siebie życzliwych ludzi. Zachęcam gdańszczan do takich pięknych odruchów serca i prawdziwej, codziennej solidarności.

 

Dodajmy, że akcję zorganizował Referat Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR w Gdańsku w partnerstwie z uczestnikami zajęć „Joga na Zdrowie” i „Joga Park”, którzy ufundowali prezenty dla potrzebujących seniorów.

Fot. Anna Dunajska

Kartki dla seniorów wykonali uczniowie SzP nr 79 w Gdańsku.