Prohibicja, Bodo i stu seniorów na parkiecie!

W konwencji lat 20 i 30 – tych, przy piosenkach Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo bawić się będzie 50 gdańskich seniorów oraz 50 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Kartuz w piątek 10 lutego, w Stacji Orunia przy ulicy Dworcowej 9. Bal karnawałowy rozpocznie się o godzinie 16 i mamy nadzieję, zaowocuje nawiązaniem wspaniałych przyjaźni pomiędzy jego uczestnikami z obu miast.

Obowiązują stroje z lat 20 i 30 – tych, piękne kobiety i gangsterzy, prohibicja i ruletka oraz znakomite jedzenie. Seniorzy bawić się będą w rytmie ówczesnych szlagierów. Nie zabraknie konkursów i tematycznych zabaw, nawiązujących do bali karnawałowych z okresu międzywojennej Polski. Imprezę uświetnią też wybory miss i mistera. Seniorzy uzdolnieni wokalnie zmierzą się w karaoke show. Planowane zakończenie balu o godzinie 20.

Dodajmy, że organizatorem imprezy, która ma charakter zamknięty jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Partnerami m.in. Gdański Archipelag Kultury, Stacja Orunia, Klub Seniora „Orania” i ŚDS Kartuzy. Bal służy aktywizacji oraz integracji społecznej m.in. gdańskich seniorów. – Organizacja imprezy jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie sędziwych mieszkańców, aby nietuzinkowo i barwnie spędzać czas wolny. Zawierać ciekawe i długotrwałe przyjaźnie – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.