Przypominamy o zapisach na poradę prawną przez formularz on-line – to dobra forma rejestracji

Zachęcamy osoby, które chcą skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego w Gdańsku, do rejestrowania się na wizyty przez formularz on-line. To proste, wygodne i szybkie rozwiązanie.

Przypominamy, że aby ułatwić Państwu rejestrację na nieodpłatną wizytę Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przygotował formularz on-line, dostępny na stronie: www.mopr.gda.pl, link: https://enpp.pl/ewidencja/event/reservation/184

Za jego pośrednictwem można w łatwy sposób zarezerwować wizytę u prawnika, radcy prawnego czy doradcy, wybierając m.in. dogodny termin i miejsce. 

Od tego roku osoby, które złożą oświadczenie, że nie stać ich na pokrycie kosztu wizyty u prawnika, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia dostępnego w Gdańsku aż w 19 punktach – 9 prowadzonych przez MOPR oraz 10 przez organizacje pozarządowe. Zakres tematyczny wsparcia prawnego jest szeroki, obejmuje m.in. poradnictwo ekonomiczne, finansowe, rodzinne, w zakresie zabezpieczenia społecznego, prawa pracy itd.

– To dobra, kompleksowa usługa, po którą warto sięgać – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.