Przyszli policjanci edukują seniorki i seniorów!

Naprawdę będzie się działo… w środę 2 października, w Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie. O godzinie 11.00 m.in. przyszli policjanci spotkają się z seniorkami i seniorami, by edukować i porozmawiać o bezpieczeństwie osób 60+.

Serdecznie zapraszamy sędziwych mieszkańców do udziału w środowym wydarzeniu pt. „Bezpieczny senior – bezpieczny obywatel!”. Podczas spotkania m.in. młodzież z klasy mundurowej – policyjnej IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odegra scenki rodzajowe, obrazujące przykłady przestępstw wobec seniorów. Uczniowie poradzą także uczestnikom, jak się zachować, by nie paść ofiarą np. naciągaczy. Z kolei obecni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przypomną osobom starszym o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz w miejscach publicznych. Nie zabraknie edukacyjnych konkursów z nagrodami, przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach imprezy. Aktywne osoby starsze otrzymają też profilaktyczne gadżety, związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

– To kolejna, nietuzinkowa, aktywizująca propozycja dla sędziwych gdańszczanek i gdańszczan – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Istotna, bo ma wymiar społecznej edukacji i obejmuje działania profilaktyczne.

Środowa impreza wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2019 oraz projekt „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2019. Jest on realizowany m.in. przez MOPR wspólnie z KMP w Gdańsku. Projekt ma na celu przede wszystkim aktywizację i integrację społeczną osób 60+. Chodzi m.in. o podniesienie jakości ich życia, profilaktykę zdrowia oraz poprawę bezpieczeństwa.

Organizatorami wydarzenia są: MOPR, KMP w Gdańsku w partnerstwie z młodzieżą z gdańskiego IV LO.

Zapraszamy seniorki i seniorów!

Fot. z archiwum MOPR