Przywitajmy wspólnie lato!

Mieszkanki i mieszkańcy gdańskich Siedlec rozpoczną lato piknikiem sąsiedzkim z mnóstwem atrakcji. Ta aktywizująca i integrująca lokalną społeczność impreza odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca m.in. na skwerze przed Domem Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40. Jest bezpłatna i otwarta także dla miłośników dobrej zabawy z dzielnic ościennych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w plenerze, przed placówką. Zakończy się około godz. 20.00 – po wcześniejszym koncercie Valeriya Filipova, multiinstrumentalisty z Ukrainy oraz po dyskotece, którą poprowadzi DJ Maciej w dużej sali DS „Zakopianka”. Program pikniku jest tak skonstruowany, aby osoby w różnym wieku wybrały coś dla siebie. Organizatorzy zachęcają też do udziału w wydarzeniu rodziny ukraińskie, które znalazły schronienie i przyjaciół w Gdańsku Siedlcach oraz w dzielnicach ościennych.

Sprzedaj, wymień lub oddaj zbędne rzeczy

W ramach niedzielnego spotkania można też wziąć udział w pchlim targu. Uczestniczki i uczestnicy proszeni są o przyniesienie niepotrzebnych przedmiotów, ale w dobrym stanie. Zbędne ubrania, zabawki, książki, drobne sprzęty domowe, sadzonki roślin, samodzielnie wykonane rękodzieło będzie można wymienić lub sprzedać zainteresowanym. Można też przekazać niepotrzebne rzeczy osobom potrzebującym. Co istotne, wystawcy według własnej inwencji przygotowują stoiska na skwerze przed „Zakopianką”. Wystarczą koc, stolik lub mały wieszak, by wyeksponować przyniesione przedmioty.

Mech i wata cukrowa

W programie imprezy są też zajęcia taneczne salsation, dla osób lubiących gorące rytmy i fitness. Z kolei osoby z artystyczną duszą będą mogły stworzyć obrazy z mchu. Nie zabraknie też słodkości, np. kolorowej waty cukrowej dla dzieci. Piknik służy zwłaszcza aktywizacji oraz integracji społecznej. Do udziału w imprezie zapraszają mieszkanki i mieszkańców: organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Stowarzyszenie „Dla Siedlec”. Projekt jest dofinansowany ze środków miasta, z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF i Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego.

 

Plakaty informacyjne pikniku w wersji polskiej i ukraińskiej/źródło: organizatorzy imprezy