Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku wznawiają stacjonarną działalność

Od czwartku 1 lipca znowu można korzystać z konsultacji specjalistów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją, bezpośrednio w punktach świadczących w Gdańsku to wsparcie. Wznowią one stacjonarną działalność.

Jednocześnie informujemy, że pozostaje też możliwość korzystania z porad udzielanych przez prawników i doradców obywatelskich telefonicznie i online – osoba potrzebująca wybiera formę komunikacji ze specjalistą.

Zapisz się na konsultację ze specjalistą

Przypominamy, że wsparcie jest dostępne dla osób, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika, także dla potrzebujących spoza Gdańska. Na porady obowiązują zapisy:

– w dni powszednie w godz. od 10.00 do 14.00 pod numerem tel.: 58 342 31 88 (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, koordynator działania punktów w mieście),

– e-mailowo: pomocprawna@mopr.gda.pl,

– online także poprzez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości.

Uwaga! Podczas wizyty u specjalisty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacyjnej, prosimy klientów o zachowanie zasad bezpieczeństwa w epidemii, m.in. założenie ochronnej maseczki i zdezynfekowanie rąk. 

 

Fot. z Pixabay, paragraf jako symbol prawa