Pytamy o klapsy, gwałt – pytamy o przemoc w rodzinie!

Czy dawanie dzieciom klapsów powinno być prawnie zakazane? Czy gwałt w małżeństwie nie istnieje? Pytamy gdańszczanki i gdańszczan o problem przemocy w rodzinie. Zadajemy Państwu pytania, by lepiej diagnozować agresję i skuteczniej jej przeciwdziałać.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza osoby pełnoletnie, mieszkające w Gdańsku do udziału w bezpłatnych, dobrowolnych i anonimowych badaniach ankietowych poświęconych problematyce agresji w rodzinie. Wystarczy wejść na stronę: www.gdanskbezprzemocy.pl. Jest tam kwestionariusz badań. Udział w ankiecie zajmie około 15 minut. Pytamy Państwa m.in. czy są takie sytuacje, w których powinno się dopuszczać stosowanie przemocy? Czy i w jaki sposób należy reagować będąc świadkiem przemocy oraz czy sami kiedykolwiek jej doświadczyliście?

Badanie dotyczące diagnozy występowania tego problemu w rodzinie, będzie prowadzone do 5 grudnia głównie online. Nie wykluczamy także akcji ankietowej w terenie czy wśród podopiecznych MOPR. Raport z badania będzie dostępny pod koniec roku. Cenne wnioski z pewnością pozwolą nam m.in. skuteczniej przeciwdziałać agresji w rodzinie. Stosować jeszcze efektywniejsze narzędzia i metody zwalczania problemu w Gdańsku.

– Przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom w rodzinie, w pracy czy szkole jest priorytetem wśród działań pomocowych miasta – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Dlatego konsekwentnie wdrażamy projekty, programy i działania, które pozwolą ograniczyć i niwelować niekorzystne zjawisko społeczne.

Dodajmy, że gdański MOPR realizuje przedsięwzięcie we współpracy z Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM. Badanie wpisuje się też w projekt MOPR „Gdańsk z rodziną”, profilaktyczny, przeciwdziałający różnym formom przemocy.

UWAGA!

Wypełnij naszą ankietę na stronie: www.gdanskbezprzemocy.pl

Serdecznie dziękujemy Państwu za poświęcony czas!

 

Fot. Pixabay