W razie konieczności wypożycz sprzęt do rehabilitacji

Mieszkanki i mieszkańcy także w br. mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, przy al. Gen. Józefa Hallera 115 w Gdańsku. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.

Wypożyczalnię prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc”, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz.: 7.30 – 15.30 oraz w środy w godz.: 10.00 – 18.00.

Od kul po przenośne koncentratory tlenu

Oferta wypożyczalni jest szeroka. Do dyspozycji osób potrzebujących są m.in. wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne, zestawy pionizujące, balkoniki, kule inwalidzkie łokciowe i pachowe oraz ortezy. Można też wypożyczyć np. łóżka rehabilitacyjne elektryczne, gorsety, podnośniki kąpielowe czy koncentratory tlenowe przenośne i stacjonarne. Są też m.in. zestawy do ćwiczeń manualnych, rowery i aparaty do masażu. Osoba potrzebująca wypożycza konkretny sprzęt na podstawie pisemnego wskazania od lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności zastosowania.

Najlepiej umów się na wizytę, by pobrać sprzęt

Wypożyczający wpłaca tylko kaucję za urządzenie. Jej wysokość zależy od wartości pobranego sprzętu. Kaucja jest zwracana klientowi, gdy ten oddaje urządzenie. Jednorazowo sprzęt można wypożyczyć na okres do sześciu miesięcy – w sytuacjach tego wymagających, uzasadnionych czas użytkowania może zostać wydłużony. Gdańszczanki i gdańszczanie chcący skorzystać z oferty wypożyczalni proszeni są o wcześniejsze umówienie terminu wizyty, pod numerem tel.: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu). Dodajmy, że w ubiegłym roku sprzęt do rehabilitacji pobrało w punkcie blisko 300 osób.

 

Symboliczna fot. kobiety na wózku inwalidzkim/Pixabay