Rejs „Galeonem Lew” dla gdańskich dzieci

Ponad sto gdańskich dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie weźmie udział w bezpłatnym, wakacyjnym rejsie na Westerplatte. Wycieczka odbędzie się w lipcu br. „Galeonem Lew”, statkiem stylizowanym na XVII – wieczny.  

– Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi podopieczni zrelaksują się na pokładzie statku, rejs stanie się ciekawą, wakacyjną atrakcją i odskocznią od codzienności – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Takie beztroskie chwile potrzebne są każdemu dziecku. 

Na pokładzie statku uczestnicy m.in. wysłuchają koncertu szantowego i poznają historię mijanych, gdańskich przestrzeni i obiektów. Trasa przebiega m.in. przy Stoczni Gdańskiej i Remontowej oraz przy dokach, porcie i Twierdzy Wisłoujście. W czasie rejsu na Westerplatte najmłodsi mają też okazję nawiązać nowe, rówieśnicze znajomości. W czasie wycieczki opiekę zapewnią dzieciom pracownicy Ośrodka.

Kilkanaście lat współpracy z Wisłą w tle

Dodajmy, że lipcowy rejs organizują partnersko: gdański MOPR i Związek Miast Nadwiślańskich. Bezpłatne, letnie rejsy po Wiśle dla najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej są już tradycją. Ośrodek i Związek organizują je w ramach dobrej współpracy, od kilkunastu lat. Co roku udział w rejsach bierze ponad sto dzieci. W związku z epidemią tegoroczna impreza przebiegać będzie z zachowaniem obowiązujących norm i obostrzeń sanitarnych.

Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte/fot. Dominik Paszliński, www.gdansk.pl