Rejsy po Wiśle z historią w tle

Ponad sto gdańskich dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie weźmie udział w bezpłatnych rejsach po Wiśle, a następnie zwiedzaniu Głównego Miasta. Zapraszamy do kontaktu także rodziny z dziećmi nie korzystające na co dzień z pomocy społecznej, które chcą się zintegrować i aktywnie spędzić dzień. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczki.

Rejsy katamaranem po Wiśle odbędą się w sierpniu. Kilka godzin na pokładzie to nie tylko znakomity relaks, zabawa, ale również możliwość poznania nowych przyjaciół – rówieśników. Po rejsie na uczestników czekać będzie przewodnik, który oprowadzi grupę po Głównym Mieście. Odkryje przed dziećmi sekrety miasta, ciekawie opowie o jego historii.
W tym roku zachęcamy do udziału w wycieczce także gdańskich rodziców z dziećmi, którzy na co dzień nie są podopiecznymi MOPR. Jednak z różnych, życiowych przyczyn np. braku środków finansowych, problemów opiekuńczo – wychowawczych, choroby w rodzinie, nie są w stanie zapewnić pociechom wakacyjnych atrakcji. Rejs połączony ze zwiedzaniem Gdańska z pewnością będzie miłą odskocznią. 

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z pracownikiem MOPR, pod numerem tel.: 58 347 82 92 (zapisy prowadzimy do 19 lipca). W sprawie rejsów po Wiśle można także kontaktować się z pracownikami Centrów Pracy Socjalnej, w dzielnicach (adresy, numery telefonów do CPS na stronie: www.mopr.gda.pl).

Dodajmy, że bezpłatne rejsy po Wiśle dla najmłodszych, potrzebujących gdańszczan organizowane są partnersko przez Związek Miast Nadwiślańskich i MOPR od kilkunastu lat.

– Każde dziecko powinno mieć okazję do wakacyjnej beztroski – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Wspólnie musimy o to dbać.

Źródło fot.: materiały prasowe MOPR