Relaks w otoczeniu przyrody – wakacje gdańskich dzieci

Łącznie 153 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wypocznie w tym roku na koloniach w Orkuszu koło Kwidzyna. Pierwszy turnus rozpocznie się w sobotę, 24 czerwca. Pozostałe dwa zaplanowano w lipcu.

Ta wypoczynkowa, bezpłatna oferta jest dla dzieci w wieku od ośmiu do szesnastu lat. Listy dzieci uczestniczących w koloniach przygotowały pracowniczki i pracownicy socjalni MOPR, którzy na co dzień wspierają gdańskie rodziny. Wszystkie miejsca na turnusy zostały zajęte.

Nauka pływania, zajęcia sportowe i taneczne – po prostu laba

Jak w ubiegłych latach, uczestniczki i uczestnicy wyjazdu wypoczywać będą w ośrodku położonym w lesie, nieopodal jeziora. W programie kolonii są m.in.: zajęcia kajakarskie, nauka pływania i mnóstwo sportowych aktywności. Będą też zajęcia taneczne i fitness. Nie zabraknie integracji przy ognisku oraz wycieczek do atrakcyjnych turystycznie miejsc w pobliżu Orkusza. Dzieci będą się integrować, uczyć ekologii i obcowania z przyrodą. Pod okiem wykwalifikowanej kadry mają też doskonalić interpersonalne umiejętności i twórczo spędzić czas. Chodzi o to, by z kolonii wróciły zadowolone i zrelaksowane.

Organizator wyłoniony w konkursie ofert

Na podstawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, wypoczynek zorganizuje dzieciom Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego. MOPR otrzymał środki na kolonie dla najmłodszych podopiecznych, ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2023. To kwota 345 tys. złotych.

 

Pływanie kajakiem relaksuje/symboliczna fot. z Pixabay (931885)