Rodzic – dziecko w lepszych relacjach!

Jak odpowiedzialnie i mądrze opiekować się małym dzieckiem? Jak zachować właściwą relację i kontakt pomiędzy rodzicem a malcem i jak spełniać jego potrzeby, podpowiedzą specjaliści Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Rodziców, którzy czują, że nie radzą sobie wychowawczo i opiekuńczo, mających wątpliwości co do postępowania wobec malucha zapraszamy na zajęcia m.in. z pedagogami i psychologami Ośrodka. W ramach projektu „Rodzino – sfera” specjaliści wskażą matkom i ojcom najlepsze rozwiązania. Podpowiedzą, czym się kierować w wychowaniu małego człowieka, na co szczególnie zwrócić uwagę w kontaktach interpersonalnych i opiekuńczych. Wsparcie odbywa się m.in. poprzez psychoedukację i psychoterapię, wspólną zabawę rodziców z dziećmi, uczestnictwo w imprezach aktywizujących. Zajęcia są tak skonstruowane, aby brali w nich udział rodzice z maluchami – żeby mogli poznać i określić swoje potrzeby. Spotkania odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Wyzwolenia 49 w Nowym Porcie. Ta edycja projektu potrwa do 25 października.

– Czasem rodzicom trzeba pomóc we właściwym, mądrym pełnieniu funkcji opiekuńczych wobec dziecka – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Rolą miasta jest wspierać i wzmacniać rodziny, by czuły, że w każdej sytuacji mogą liczyć na kompleksową pomoc.

Gdańskich rodziców zainteresowanych udziałem w „Rodzino – sferze” oraz szczegółami projektu prosimy o kontakt z pracownikami Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku, tel. 58 691 94 25.  Zapraszamy do kontaktu!