Rodzice maszerują do szkoły

Już w najbliższą środę rozpoczną się warsztaty „Szkoły dla rodziców”, organizowane przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W bezpłatnych zajęciach m.in. z psychologiem oraz asystentem rodziny udział wezmą rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy chcą poprawić swoje relacje opiekuńczo – wychowawcze z latoroślami. Uważają, że warto się szkolić, pracować ze specjalistami, aby polepszyć komunikację z synem lub córką. Dobrze być dla dziecka nie tylko rodzicem, ale też przyjacielem i autorytetem.

Warsztaty mają charakter grupowy. Ta edycja „Szkoły…” potrwa do końca kwietnia. Zainteresowanie zajęciami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkich Państwa, którzy zakwalifikowali się do udziału w warsztatach, zapraszamy w środę. Rodziców, którzy są na liście rezerwowej prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – być może będzie szansa uczestnictwa np. w następnym cyklu projektowym MOPR. 

Dodajmy, że w ubiegłorocznych edycjach „przeszkoliło się” już kilkudziesięcioro gdańskich rodziców, w tym opiekujący się maluchami oraz nastolatkami. Do skorzystania z tej formy wsparcia gorąco zachęcał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych wskazując, że w przypadku wątpliwości rodzicielskich zawsze warto sięgać po specjalistyczne wsparcie