Rodzice znowu przeszkolą się w MOPR

Do początku kwietnia potrwa kolejna edycja „Szkoły dla rodziców”, wspierających i edukacyjnych warsztatów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Pierwsze zajęcia rozpoczną się z początkiem lutego, a lista uczestników – gdańskich rodziców, jest już zamknięta.

Zainteresowanie udziałem w warsztatach „Szkoły…” zawsze jest ogromne. Tym razem w zajęciach udział weźmie grupa rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola lub „podstawówki”. To matki i ojcowie, którzy chcą podwyższyć kompetencje opiekuńczo-wychowawcze, aby lepiej zrozumieć i właściwie reagować na potrzeby swoich pociech. To gdańscy rodzice, którzy starają się naprawić relacje i komunikację z dzieckiem. Wzmocnić swoje umiejętności wychowawcze, nauczyć się „mądrze kochać” syna czy córkę.

Podczas zajęć „Szkoły…” m.in. psycholog i asystent rodziny gdańskiego MOPR zdiagnozują opiekuńcze problemy. Podpowiedzą uczestnikom jak zaradzić kłopotom, sięgając po skuteczne środki wychowawcze czy psychologiczne. Specjaliści z Ośrodka postarają się też wyjaśnić rodzicielskie wątpliwości. Wskażą alternatywne, właściwe działania, które być może złagodzą lub naprawią relacje w rodzinie.  Dodajmy, że warsztaty odbywać się będą w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 MOPR przy ul. Modrzewskiego 2 A we Wrzeszczu. Są bezpłatne i mają charakter grupowy. Biorą w nich udział zakwalifikowani rodzice, którzy wcześniej przeszli konsultację.

– Jeśli mamy wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, zawsze warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Dodajmy, że w ciągu kilku lat „przeszkoliło się” w ramach projektu blisko 150 gdańskich rodziców.

Fot. z archiwum gdańskiego MOPR