Rodzice zastępczy potrzebni! Zapraszamy na dzień otwarty w MOPR

Chcesz założyć rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka? Skontaktuj się lub spotkaj się w tej sprawie ze specjalistami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku. Już w środę, 25 maja br. w godz. 8.00 – 18.00 odbędzie się tam dzień otwarty, dla osób zainteresowanych stworzeniem rodziny zastępczej dzieciom potrzebującym wsparcia.

Do kontaktu zapraszają specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR (dyżurować będą w sali konferencyjnej nr 13, na parterze budynku). Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców będą m.in. psycholodzy, pedagodzy i trenerzy szkolący kandydatów na opiekunów zastępczych. Postarają się odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej trudne, tematyczne pytania. Podpowiedzą m.in. jak się przygotować do pełnienia roli zastępczego rodzica lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Jakie trzeba spełnić warunki, by uzyskać taki status. Wyjaśnią, jakie wsparcie m.in. finansowe, rzeczowe, asystenckie i psychologiczne otrzymują rodziny zastępcze. Pracownicy Wydziału zapraszają też do kontaktu telefonicznego, pod numerami: 58 347 82 77 i 58 347 82 78 oraz email: mopr@gdansk.gda.pl. Do dyspozycji zainteresowanych specjaliści są także w inne dni powszednie (w godzinach pracy MOPR).

Specjaliści i rodzice – o dziecku

Także w środę, 25 maja w godz. 10.00 – 12.00, na profilu facebookowym gdańskiego MOPR (link przekierowuje na stronę FB gdańskiego Ośrodka) będzie można posłuchać webinaru pt. „Co warto wiedzieć o dziecku w pieczy zastępczej”. Psycholodzy Ośrodka oraz rodzice zastępczy m.in. opowiedzą, jak wygląda opieka nad malcem w rodzinie zastępczej, z jakimi trudnościami wychowawczymi trzeba się zmierzyć. Odpowiedzą też na pytania i wątpliwości dotyczące roli zastępczego opiekuna. Więcej wiadomości m.in. o formach rodzinnej pieczy zastępczej, wsparciu dla opiekunów oraz dla dzieci otoczonych pomocą, dostępnych jest też m.in. w tematycznej publikacji na stronie gdańskiego MOPR. Pracownicy Ośrodka zachęcają mieszkanki i mieszkańców do współpracy na rzecz dzieci wymagających wsparcia.

 

Gdański MOPR zachęca do tworzenia rodzin zastępczych/ilustracyjna fot. z Pixabay