Rodzicu, doszkol się!

Jeśli nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim kilkuletnim dzieckiem i sprostać jego potrzebom, jako rodzic masz wątpliwości opiekuńcze, kompetencyjne? Weź udział w jesiennej edycji projektu „Szkoła dla rodziców”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. 

Do połowy października trwają zapisy na warsztaty dla rodziców małych dzieci, którzy są niepewni swoich umiejętności wychowawczych i opiekuńczych. W ramach zajęć m.in. psycholog, asystent rodziny gdańskiego MOPR zdiagnozują problemy, podpowiedzą  uczestnikom zajęć najlepsze rozwiązania. Wskażą m.in. jak właściwie odczytywać sygnały kilkulatka, by potem mądrze i odpowiedzialnie się nim opiekować.

Warsztaty „Szkoły dla rodziców” odbywać się będą od 17 października do grudnia, w środy, w godzinach od 9 do 12 w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2 A. Są bezpłatne, mają charakter grupowy. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt pod numerem tel.: 797 909 101 (p. Aleksandra Klonn) lub 797 909 123 (p. Magdalena Stelczyk – Kaczorowska) lub osobisty: ul. Leczkowa 1, pok. 304. Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.

– Zachęcam rodziców do skorzystania z tej formy wsparcia – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, warto sięgać po specjalistyczną pomoc. Sam miewam opiekuńcze rozterki. Warto podzielić się troskami, spojrzenie z różnych perspektyw otwiera nowe drzwi. Sięganie po pomoc wzmacnia!

W poprzednich edycjach projektu „przeszkoliło się” już kilkudziesięciu gdańskich rodziców.