Rodzicu, marsz do szkoły!

Nie radzisz sobie z emocjami swojego dziecka, a jego kłopoty w szkole urastają do rangi dramatu? Nie wiesz, czy karanie syna to na pewno właściwy środek wychowawczy? Zastanawiasz się, jak rozmawiać z dorastającą córką, by nareszcie zrozumiała…? Masz wątpliwości, czy rzeczywiście jesteś dobrym rodzicem? Weź udział w nowej edycji projektu „Szkoła dla rodzica”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W jego ramach psycholog, asystent rodziny m.in. podpowiedzą najlepsze rozwiązania w kontaktach z dziećmi.

Projekt MOPR adresowany jest do gdańszczan, którzy zwyczajnie nie radzą sobie z wychowaniem, opieką nad dziećmi. Mają wątpliwości, czy dobrze postępują wobec córki, syna. Czy są fajnymi rodzicami? W ramach realizacji mogą wziąć udział w trwających od 1 marca do początku maja warsztatach, w czasie których specjaliści odpowiedzą na rodzicielskie pytania, wskażą możliwości poprawienia domowej sytuacji. Podpowiedzą, jak podejmować trudne rodzicielskie wyzwania, nie krzywdząc przy tym dzieci. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w środy, w godzinach od 10 do 13 w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ulicy Modrzewskiego 2A we Wrzeszczu. Są bezpłatne i może w nich wziąć udział każdy rodzic, bez względu na status materialny, społeczny oraz wiek (nie muszą więc być podopiecznymi pomocy społ.).

– Projekt wpisuje się w kompleksowe działania miasta, na rzecz wspomagania i bardzo skutecznego wspierania rodzin z dziećmi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ma szczególny wymiar edukacyjny. Wskazuje możliwe, najlepsze rozwiązania dla relacji rodzic – dziecko.

Dodajmy, że w poprzednich edycjach „przeszkoliło się” już kilkudziesięciu gdańskich rodziców.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach winny kontaktować się z p. Aleksandrą Klonn, psychologiem MOPR, tel. 797 909 101 lub osobiście, ul. Leczkowa 1 A, pok. 304 (liczba miejsc jest ograniczona).