Rodzicu, ta szkoła jest dla Ciebie!

Do 16 września br. potrwają zapisy do jesiennej edycji „Szkoły dla rodziców”, projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym i uważasz, że musisz podwyższyć swoje kompetencje opiekuńczo-wychowawcze, weź udział w zajęciach z naszymi specjalistami.

– Edycję jesienną projektu adresujemy do opiekunów uczniów szkół podstawowych – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyr. MOPR w Gdańsku. – Do rodziców, którzy mają wątpliwości czy właściwie odczytują potrzeby i zachowania dziecka. Szukają sposobu, aby lepiej komunikować się z córką lub synem. Do osób, które chcą mieć lepsze relacje z dzieckiem, oparte nie tylko na miłości, ale i przyjaźni, zrozumieniu potrzeb oraz akceptacji zachowań.

Podczas zajęć „Szkoły…” m.in. psycholog i asystent rodziny gdańskiego MOPR zdiagnozują problemy. Na tej podstawie podpowiedzą uczestnikom alternatywne rozwiązania.

Warsztaty „Szkoły dla rodziców” odbywać się będą od końca września do początku grudnia, w systemie co tydzień, w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2 A. Są bezpłatne i mają charakter grupowy. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, szczegółami realizacji, prosimy o kontakt pod numerem tel.: 797 909 101 (numer tel. psycholog MOPR, Aleksandry Lehmann). Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.

– Jeśli mamy wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, warto sięgać po specjalistyczną pomoc – zachęca Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Dodajmy, że w ciągu kilku lat prowadzenia projektu „przeszkoliło się” z pozytywnym skutkiem ponad stu gdańskich rodziców.

Fot. Pixabay