Rodziny zastępcze zakończą wakacje zabawą w plenerze

W Gdańsku rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka pożegnają wakacje w niedzielę 26 sierpnia w godzinach od 10 do 14, zabawą integracyjną na terenie Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, przy ul. Hallera 201. Do udziału w integracyjnym spotkaniu najmłodszych i ich opiekunów w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska zaprosił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Dla uczestników imprezy pt. „Pożegnanie lata” (niespełna 400 osób) przygotowaliśmy moc atrakcji. W programie m.in. wspaniała biesiada, zabawa bańkami mydlanymi, warsztaty dla małych chemików oraz plastyczne. Nie zabraknie zjeżdżalni wodnej, zajęć taneczno – sportowych i dmuchanego zamku dla najmłodszych. Rodziny zintegrują się z pewnością podczas gry w kręgle oraz innych aktywizujących propozycji. Niedzielna impreza jest jednym z elementów akcji promującej zastępcze rodzicielstwo, jako najlepszej formy wsparcia dla dzieci, które nie mogą liczyć na dobrą opiekę i wychowanie ze strony biologicznych rodziców, bo oni już zawiedli…  

– Mam nadzieję, że uczestnicy festynu będą się świetnie bawić, zrelaksują się, zintegrują, nawiążą kolejne przyjaźnie – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Szczególnie myślę o najmłodszych uczestnikach, których czeka powrót do nauki, a więc „twórczej pracy” w szkole. Ta niedzielna beztroska z pewnością im się przyda. Zachęcam także mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych, wspierania dzieci z bagażem złych doświadczeń. Może to być nie tylko misją, ale i sposobem na zawodowe spełnienie.

Gdańskie maluchy wychowują się w 32 zawodowych rodzinach zastępczych, ponad 300 rodzinach zastępczych (te nie są zawodowe) oraz 16 rodzinnych domach dziecka. Przebywa w nich łącznie ponad 600 dzieci.

Zostań zastępczym rodzicem!

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Wydziałem Pieczy Zastępczej MOPR przy ulicy Leczkowa 1 A w Gdańsku, tel. 58 347 82 77 lub 58 347 82 68. Tematyczne informacje są również na stronie: www.mopr.gda.pl (w zakładkach: aktualności oraz dzieci i rodzina/piecza zastępcza).