Rowerowa wiosna w „Zakopiance”

Jeśli lubisz rowerowe wycieczki, chcesz nawiązać nowe przyjaźnie i zintegrować się z innymi miłośnikami aktywnej turystyki, jest ku temu okazja. Do udziału w takich wypadach zapraszają: Klub Rowerowy Wilcze Szlaki i organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

To bezpłatna propozycja wspólnej aktywności w plenerze dla osób dorosłych, zwłaszcza dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska Siedlec oraz dzielnic ościennych. Rowerowe treningi grupy odbywać się będą w każdy piątek, w godz. od 17.00 do 19.00, do 23 czerwca br. Wszystko z udziałem i pod bacznym okiem trenera. Chęć dołączenia do rowerowej grupy i uczestnictwa w jej treningach trzeba zgłosić poprzez e-mail: wilczeszlaki3m@gmail.com. W razie pytań, wątpliwości można skontaktować się z organizatorami społ. lokalnej MOPR, tel. kom.: 797 136 077 (w dni powszednie, w godz. 8.00 – 20.00).

20 km w nogach 

By uczestniczyć we wspólnych wycieczkach trzeba mieć także m.in. sprawny, serwisowany rower np. miejski lub trekkingowy oraz respektować warunki uczestnictwa, które dotyczą w szczególności bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasad jazdy jednośladem. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są m.in. na profilu FB Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” w Gdańsku (link przekierowuje na FB „Zakopianki”).

Treningi grupy wiodą m.in. ciekawymi, trójmiejskimi szlakami. Pierwsze liczą około 20 km. W kolejnych wycieczkach dystans będzie sukcesywnie zwiększany. Realizacja projektu „Rowerowej wiosny” służy przede wszystkim aktywizacji i integracji społecznej mieszkanek i mieszkańców, w szczególności z gdańskich Siedlec oraz dzielnic ościennych. Podczas wspólnych wypadów można nawiązać nowe przyjaźnie, poznać sąsiadów. Projekt ma też na celu m.in. promowanie turystyki rowerowej, zdrowego trybu życia i poprawienie sprawności fizycznej mieszkanek i mieszkańców. Realizują go: Klub Rowerowy Wilcze Szlaki (gł. organizator wycieczek) i organizatorzy społ. lokalnej MOPR.

 

Kaski podczas jazdy trzeba mieć założone/ilustracyjna fot. rowerzystów, Pixabay