Sala zabaw w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Gustkowicza 13 powstał dobrze wyposażony pokój zabaw. To specjalnie z myślą o dzieciach, które wraz z rodzicami znalazły czasowe schronienie i wsparcie w hostelu placówki.

Najmłodsi przebywający w OIK zyskali wyremontowaną, przystosowaną do ich potrzeb i doskonale wyposażoną przestrzeń, gdzie mogą bez ograniczeń bawić się i relaksować. To sala, w której być może choć przez chwilę zapomną o troskach. Z inicjatywą wyremontowania oraz umeblowania sali wyszli przedstawiciele Kościoła Echo – to w ramach realizowanego projektu „Gniazdo” oraz w myśl zasady odpowiedzialności społecznej.

–  Kierowaliśmy się sercem – mówi Daniel Różański, pastor Kościoła Echo w Gdańsku. – Cieszymy się, że dzieci przebywające w hostelu interwencyjnym mają miejsce, w którym mogą odetchnąć i bezpiecznie się pobawić.

– Jesteśmy wdzięczni za tę świetną inicjatywę – podkreśla Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Do Ośrodka trafiają rodzice z dziećmi w trudnej sytuacji życiowej. Teraz jest tam także przyjazne, dostosowane do potrzeb najmłodszych miejsce, w którym mogą pobyć. 

Fot. MOPR. Na zdjęciach m.in. pastor Daniel Różański w obecności dyr. Małgorzaty Niemkiewicz oraz pracowników placówki dokonuje symbolicznego otwarcia sali zabaw. W pokoju są m.in. pluszaki, gry i meble – zabawki.