Sąsiedzki pchli targ w Nowym Porcie

W sobotę, 8 czerwca br. na zielonym terenie okalającym Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie, odbędzie się pchli targ. W godzinach od 11.00 do 13.00 będzie można wymienić, sprzedać, nabyć lub oddać dla potrzebujących zbędne rzeczy, ale w dobrym stanie.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy. Podczas imprezy będzie można aktywnie, miło spędzić wolny czas, zaprzyjaźnić się i zintegrować sąsiedzko. Wstęp jest wolny.

Inwencja pożądana

Uczestniczki i uczestnicy targu proszeni są o przyniesienie niepotrzebnych przedmiotów, które są jednak w dobrym stanie. Tym rzeczom można dać nowe życie. Zbędne zabawki, ubrania, naczynia, drobne sprzęty domowe, przedmioty retro, rękodzieło czy książki będzie można wymienić lub sprzedać zainteresowanym. Warto też podzielić się z sąsiadami zaszczepkami roślin przyniesionych z domu – szczególnie, jeśli to rzadkie, nietuzinkowe „zielone okazy”. Organizatorzy imprezy liczą na inwencję uczestniczek i uczestników imprezy. Uwaga! Każdy uczestnik targu przygotowuje swoje wystawiennicze stoisko według uznania i możliwości. Wystarczą: koc, rozkładany stolik na trawie, by wyeksponować rzeczy. Ubrania można zaprezentować np. na przenośnym wieszaku.

Sąsiedzka relacja

W programie plenerowego spotkania są też m.in. animacje, zabawy dla dzieci. Będzie czas na rozmowę, poznanie się, nawiązanie przyjaźni. Impreza służy aktywizacji lokalnej społeczności, sąsiedzkiej integracji. Do udziału w pchlim targu zapraszają partnerzy: Rada Dzielnicy Nowy Port; p. Katarzyna Werner, dzielnicowa liderka i animatorka; Stowarzyszenie „Dom na Skraju” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

 

Plakat informacyjny pchlego targu w Nowym Porcie/źródło: współorganizatorzy