Senior Cafe – kawiarenka z misją

Podczas Święta Miasta, które potrwa od 25 do 28 maja, nie zabraknie także miłych propozycji dla starszych mieszkańców. Specjalnie dla nich w jednym z punktów wystawienniczych na Targu Węglowym działać będzie Senior Cafe. To wyjątkowe, klimatyczne miejsce, gdzie osoby 60+ za symboliczną kwotę między innymi napiją się wyśmienitej kawy, przejrzą prasę, pograją w szachy. Będą też mogły marzyć i tworzyć.  Senior Cafe czynna będzie w godzinach od 10 do 18.

Podczas Święta Miasta ma to być jedno z najbardziej przyjaznych i klimatycznych miejsc dla osób 60+. Zachęcamy więc do skorzystania z oferty tej nietypowej kawiarenki. Będzie tam można skosztować m.in. wypieków wykonanych przez wolontariuszy – seniorów i licealistów – gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Również wypić kawę, herbatę, pograć w karty lub poczytać książkę czy też obejrzeć wystawę obrazów. Ideą projektu Senior Cafe jest stworzenie takiej przestrzeni animacji i współdziałania osób starszych i ich bliskich, aby stała się ona wspaniałym miejscem ich aktywności społecznej, twórczej. Także dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego.  

Dodajmy, że inicjatorami i realizatorami projektu Senior Cafe są: gdański MOPR, Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Gdański Nestor oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Docelowo takie aktywizujące miejsca – kawiarnie, mają powstać w dzielnicach miasta.