Senior w dresie bardzo pożądany

Uwaga gdańszczanie 60+! Jeśli kochacie sport, rekreację i do tego szukacie nowych przyjaciół, koniecznie przyłączcie się do imprezy pod hasłem „Wiosna na sportowo”. Odbędzie się ona już w piątek 26 maja, w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28A (początek o godz. 10.30, zakończenie około godz. 13). Jest otwarta dla wszystkich chętnych. Obowiązują stroje sportowe i znakomite humory…

W programie imprezy między innymi gimnastyka usprawniająca pod okiem instruktorów, ćwiczenia na urządzeniach do fitnessu pod chmurką, gry plenerowe oraz szkolenie z nordic walking – wszystko w ogrodzie przed placówką. Na uczestników czekają też zdrowe przekąski warzywno – owocowe oraz soki. W spotkaniu, na które zaprasza seniorów Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko, udział wezmą także uczestnicy zajęć z innych dziennych domów pomocy, klubów seniora i ośrodków wsparcia w mieście.

Dodajmy, że organizacja piątkowego spotkania wynika z projektu „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowanego przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie m.in. z Policją. Jego celem jest przede wszystkim dalsza aktywizacja oraz poprawa jakości życia mieszkańców 60+.