Senior z pasją poszukiwany!

Gdańszczanie 60+, którzy mają ciekawe hobby, np. rzeźbią, malują, tworzą prace rękodzielnicze, pięknie śpiewają lub są kulinarnymi mistrzami – mają  niepowtarzalną okazję, by zaprezentować umiejętności rówieśnikom. Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych „Pod Cisem” MOPR, przy ulicy Sterniczej 2 w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na imprezę pod hasłem „Aktywny seniorze – pokaż co potrafisz”, w czwartek 8 czerwca, od godziny 11.

Podczas spotkania będzie można nie tylko zademonstrować swoje umiejętności, choćby wokalne czy teatralne, ale także poopowiadać o pasjach i nawiązać nowe przyjaźnie. W programie jest też poczęstunek. Na autorów najciekawszych prezentacji m.in. w kategoriach muzycznej oraz plastycznej i rękodzieła, czekają upominki i dyplomy. Aktywni seniorzy z pewnością zrelaksują się w strefie sportowej, przygotowanej specjalnie z myślą o nich – tam zajęcia gimnastyczne oraz gry planszowe i zabawy ruchowe. W czwartkowej imprezie udział wezmą także uczestnicy zajęć m.in. z gdańskich dziennych domów pomocy oraz klubów samopomocy i seniorskich.

– Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywnego i twórczego stylu życia osób starszych – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To jedna z tych imprez, które pokazują, jak wiele do zaoferowania mają nasi gdańscy seniorzy. I w jesieni życia można być człowiekiem spełnionym, aktywnym, pełnym pasji.

Dodajmy, że to już X edycja projektu „Aktywny seniorze – pokaż co potrafisz”. Co roku impreza integruje gdańszczan 60+. Organizatorem czwartkowego przedsięwzięcia jest CAiWOS Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, partnerem Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko. Zapraszamy!