„Senior pełen Energii” – zajęcia dla osób starszych z Pomorza

Jeśli jesteś osobą 65+, chcesz utrzymać lub poprawić m.in. swoją kondycję fizyczną i aktywnie, miło spędzić wolny czas, koniecznie weź udział w projekcie „Senior pełen Energii”. W jego ramach można się zapisać na bezpłatne zajęcia pt.: „Senior aktywny ruchowo” oraz „Senior obecny w mediach społecznościowych”.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje p. Sylwia ze Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, pod numerem tel. kom.: 789 561 421, w dni powszednie w godz. od 8.00 do 13.00. Zapisy trwają do 4 września br. (lub do wyczerpania miejsc). Warto zgłosić się jak najszybciej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Coś dla ciała i umysłu

Zajęcia m.in. z instruktorami, trenerami, terapeutami odbywać się będą w godz. od 15.00 do 16.00, w dni powszednie, w Środowiskowym Domu Samopomocy „Przystań – Sternicza” przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku Brzeźnie. Uczestniczki i uczestnicy projektu będą się aktywizować i integrować w 15-osobowych grupach, według ustalonych harmonogramów. Projekt „Senior pełen Energii” realizowany będzie przez cały wrzesień i październik br.

Oferta spotkań obejmuje m.in. spacery, gimnastykę z kijkami do nordic walking i inne ruchowe ćwiczenia, które korzystnie wpływają na zdrowie i kondycję fizyczną osób starszych. Seniorki i seniorzy mogą też wziąć udział w edukacyjnych warsztatach dotyczących mediów społecznościowych – prowadzący podpowie np. jak pisać, zamieszczać posty i jak korzystać z dobrodziejstw social mediów oraz Internetu.

Aktywna jesień życia

Projekt służy aktywizacji, integracji pomorskich seniorek i seniorów oraz promocji zdrowego trybu życia wśród tej grupy społecznej. Jego realizatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, partnerem: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mecenasem Głównym projektu jest Energa Grupa Orlen, #Energa  (linki przekierowują na stronę internetową i FB firmy).

 

Plakat informacyjny projektu „Senior pełen Energii”/źródło: SPiR
Seniorzy na spacerze/fot. z Pixabay (pasja1000)