Seniorki i seniorzy na kulturalnej majówce

Gdańszczanki i gdańszczan 60+ zaprosiliśmy do udziału w cyklu bezpłatnych, rekreacyjnych wyjść do ciekawych miejsc oraz instytucji w mieście. Dziękujemy za duże zainteresowanie i chęć akcesu w projekcie pt. „Kulturalna majówka”. Lista uczestników jest już zamknięta.

W ramach projektu od 7 do 27 maja seniorki i seniorzy m.in. z Wrzeszcza, Nowego Portu i Przeróbki odwiedzą Gdański Teatr Szekspirowski (GTS), Europejskie Centrum Solidarności (ECS) oraz Muzeum II Wojny Światowej. Wyjścia będą miały charakter warsztatowy, poznawczy i integrujący. Nie zabraknie edukacyjnych pogadanek, które przekażą przewodnicy oraz bardzo wielu atrakcji i niespodzianek. „Kulturalną majówkę” zakończy wspólne świętowanie i poczęstunek na dachu ECS. Mamy nadzieję, że uczestnicy spędzą czas nietuzinkowo, aktywnie. Poznają sympatycznych rówieśników i interesujące miejsca.

 – To ciekawa propozycja dla gdańszczanek i gdańszczan 60 plus, służąca wzmacnianiu integracji środowiska – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.  

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Partnerami: ECS, GTS, Gdański Ogród Zoologiczny i Muzeum II Wojny Światowej.

Fot. Archiwum DPS „Ostoja”