Seniorko, seniorze zagraj w kręgle!

Aktywne gdańszczanki i gdańszczanie 60+ powalczą o mistrzowskie laury w grze w kręgle, w środę 27 marca w Centrum U7 przy pl. Dominikańskim 7. W imprezie, która rozpocznie się o godz. 11.00 udział wezmą m.in. podopieczni ośrodków wsparcia dla osób starszych. Są jeszcze wolne miejsca dla seniorów lubiących sport, można się zapisać na turniej.

Osoby starsze, które chcą przyłączyć się do turniejowej zabawy prosimy o kontakt z pracownikami Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji (współorganizator imprezy), w dni powszednie w godz. od 9.00 do 16.00,  pod numerem tel.: 58 765 06 43 (p. Marcin). Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w imprezie jest bezpłatny. W turniejowe szranki stanie kilka drużyn. Na zwycięzców czekają symboliczne nagrody.

Turniej to pierwsza z pięciu tegorocznych imprez, na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2019, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, SPiR w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia.

Zaplanowane w br. spotkania mają charakter tematyczny: od sportu przez zdrowie, kulinaria, bezpieczeństwo, tradycję i zabawę. Zapraszamy do udziału nie tylko uczestników zajęć m.in. z dziennych domów pomocy, klubów seniora czy samopomocy w mieście. Również inne aktywne, starsze osoby, które chcą miło i twórczo spędzić wolny czas. Udział w imprezach jest bezpłatny.

Do korzystania z tej formy aktywizacji i integracji zachęcał też Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych podkreślając, że projekt służy m.in. rozwijaniu pasji i nawiązywaniu przyjaźni osób 60+.

Fot. Z archiwum Fundacji „I ty możesz wszystko” przy ul. Wajdeloty w Gdańsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA