Seniorko, Seniorze – zapraszamy do tańca!

W środę, 18 października br. w godz. od 10.00 do 13.00 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR Świętej Barbary”, przy ulicy św. Barbary 3 w Gdańsku odbędzie się otwarta, rozrywkowa i integracyjna impreza dla osób 60+. Chcecie się świetnie bawić, przyjdźcie do placówki.

Uczestniczki i uczestnicy w programie imprezy z pewnością znajdą coś dla siebie. Będzie można potańczyć przy muzycznych szlagierach. W programie są też aktywizujące konkursy i animacje oraz poczęstunek. Nie zabraknie oferty informacyjno-profilaktyczno-pomocowej z zakresu bezpieczeństwa osób starszych, przygotowanej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji i specjalistki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Policjanci m.in. podpowiedzą, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym oraz jak nie stać się ofiarą naciągaczy. Natomiast w punkcie informacyjnym gdańskiego MOPR osoby starsze uzyskają wiadomości o dostępnym wsparciu m.in. socjalnym, specjalistycznym – psychologicznym oraz prawnym i aktywizującym. Dla chętnych są też profilaktyczne i pomocowe gadżety.

Aktywne życie w seniorskiej odsłonie

Październikowe wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2023. Służy on aktywizacji, integracji, rozwijaniu pasji oraz edukacji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób 60+. Jest realizowany od kilku lat, na zasadach partnerskich. W każdej imprezie w ramach projektu udział biorą osoby starsze m.in. z placówek wsparcia oraz dzielnic. Pomysłodawcami „Seniorze…” są: MOPR w Gdańsku, Gdańska Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z KMP w Gdańsku. Imprezy w ramach projektu organizują wspólnie ośrodki wsparcia dla osób starszych: Dzienny Dom „Senior – WIGOR Świętej Barbary”, Dzienny Dom Seniora „Gdański Wigor” Caritas, Dom Pomocy Społecznej „Polanki”, DPS „Ostoja”, Dzienny Dom Pomocy przy ul. Wajdeloty, DDP „KISIEL”, DPS Dziennego Pobytu przy ul. Hynka, Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań STERNICZA”. Wydarzenie wpisuje się też w Gdańskie Dni Seniora 2023.

 

Seniorzy w tańcu/fot. Pixabay (ArtTower)